جستجو
فیلترها
بستن

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات:

به بخش توافق نامه کاربری و خرید خوش آمدید.

در صورت عدم پذیرش توافق نامه حاضر، شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

 

۱) طرفین توافق نامه

این توافق نامه به عنوان قرارداد فروش کالا به صورت آنلاین و همچنین ضوابط عضویت در سایت(Tesla-part.ir)  تسلا پارت (که از این پس وب سایت نامیده می شود) بین شرکت تسلا موتور قشم به شماره ثبت 5151 و شناسه ملی 14005226897  که از این پس به اختصار شرکت نامیده می شود از یک طرف و خریدارانی که از طریق این سایت اقدام به خرید می‌نمایند که به اختصار کاربر یا خریدار نامیده می شوند از طرف دیگر در جهت تسهیل معاملات و افزایش امنیت در فضای اینترنت منعقد می‏گردد و کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت خواهد بود.

۲) موضوع توافق نامه

‏‎موضوع این قرارداد عبارت است از استفاده از خدمات وب سایت توسط کاربران (خریداران) به منظور خرید کالا طبق شرایط مندرج در این توافق نامه

۳) مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر (خریدار) با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

۴) شرایط عضویت کاربر (کاربر)

در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص بالای ۱۸ سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت این وب سایت درآمده و از خدمات آن استفاده نمایند. بدیهی است که تشخیص این موضوع بر اساس اعلام کاربر در زمان ثبت نام می‌باشد.

اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این وب سایت شده و از خدمات آن استفاده نمایند.

۵)  تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت در این وب سایت رایگان است. کاربر جهت فعالیت به عنوان خریدار باید در زمان ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور برای خود انتخاب نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط ادمین وب سایت، کاربر به عضویت این وب سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در این وب سایت، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده، به معنای تجاوز به حقوق شرکت بوده و قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. کاربر (خریدار) موظف است شناسه کاربری و کلمه عبور خود را فقط در صفحه ای وارد کند که دارای آدرس tesla-part.ir می‌باشد. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس مذکور مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر می‌باشد. هم چنین کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصاً مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم اجرای تعهد، شرکت در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت. درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندهای حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتی‌که نتواند هویت خود را اثبات نماید شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی کاربر مربوطه جلوگیری نماید. در هنگام انتخاب نام کاربری نباید از اسامی خاص یا مارکهای تجاری استفاده شود. با انتخاب هر گونه نام کاربری که با شئونات اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور مغایر باشد، شرکت مجاز خواهد بود تا نسبت به ابطال آن اقدام نموده و کاربر حق هیچگونه اعتراض نخواهد داشت.

تبصره ۱- کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت مشاهده این موضوع، شرکت بدون اخذ اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره ۲- شرکت مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت کاربر مورد نیاز باشد را کسب نماید. پرسش از خود کاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی، درخواست تأیید پست الکترونیکی، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

۶)  اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی که کاربر برای استفاده از خدمات وب سایت، ثبت نام می نماید، لازم است اطلاعات هویتی خود شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، نشانی و شماره تلفن، آدرس پست الکترونیکی، آدرس محل سکونت را در اختیار شرکت قرار می‌دهد.

تبصره ۳- کاربر باید هرگونه تغییر تلفن یا آدرس خود را به اطلاع شرکت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری شخص خاطی، ابطال خواهد شد.

۷) امنیت اطلاعات کاربران

حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران جزء اولویت‌های اصلی شرکت می‌باشد. جهت اطلاع از اقداماتی که برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت می‌گیرد، کاربر می‌تواند به بخش حریم خصوصی که لینک آن در زیر کلیه صفحات سایت موجود است مراجعه نماید.

۸) لغو عضویت

کاربر می تواند با مراجعه به بخش “تماس با ما”،درخواست لغو عضویت نماید. شرکت حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال کرده اما از پایگاه داده های خود خارج نمی‌کند. این کار به منظور نگهداری اطلاعات کاربری و تراکنش‌های مربوطه، انجام می‌شود. با لغو عضویت، کلیه‌ تعهدات قبلی بین شرکت و کاربر تا تعیین تکلیف نهایی پابرجا خواهد بود و حتی پس از لغو عضویت طرفین نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌‌اند مسئول خواهند بود.

تبصره ۴- در صورتی که کاربر، عملی خارج از چارچوب این توافق نامه یا قوانین و مقررات حاکم در قلمرو جمهوری اسلامی ایران انجام دهد و یا در صورت وقوع هر گونه تقلب، کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری از سوی کاربر، شرکت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات اعلام می دارد.

۹) ارتباط میان کاربران و مدیر وب سایت

ارتباط با مدیر وب سایت (به نمایندگی از شرکت) از طریق صفحه “تماس با ما" برقرار می‌گردد. ضمناً در مواقع ضروری ارتباط با کاربر از طریق شماره تلفن وی که در وب سایت ثبت شده برقرار خواهد شد.

تبصره۵- بر اساس این توافق نامه کاربر قبول می نماید کلیه اخطارها، تذکرات و مکاتبات مربوطه، مندرج در وب سایت و یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی درج‌شده هنگام تکمیل درخواست عضویت، به رویت وی می‏رسد. در این صورت ۲۴ ساعت پس از درج اخطار بر روی وب سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی، اخطار، ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می‌گردد.

تبصره ۶- اگر در بعضی موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی به وب سایت مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیانها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نخواهد داشت.

تبصره ۷- طبق این توافق نامه شرکت تمامی پیام های کاربران در وب سایت را کنترل می کند و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایتها، توهین و تمسخر یا سایر موارد مشابه باشد را حذف و یا ویرایش می نماید.

۱۰) مسئولیت خریداران

در صورت معیوب بودن کالا در هنگام دریافت، خریدار موظف است بلافاصله مراتب را به اطلاع شرکت (از طریق قسمت مربوطه در حساب کاربری خود) برساند. بدیهی است پس از گذشت ۲۴ ساعت از تحویل کالا یا ۴ روز از تکمیل فرآیند خرید (پرداخت وجه) کالا تأیید شده تلقی گردیده و هیچگونه اعتراضی از سوی خریدار پذیرفته نخواهد بود. پس از اعلام توسط خریدار، هماهنگی جهت استرداد کالا از سوی شرکت بر اساس نظر کارشناسان شرکت با خریدار انجام خواهد شد. همچنین بدیهی است مشتری باید کالا را به همان شکل که تحویل گرفته عودت نماید. هرگونه تغییر یا دستکاری در کالای ارسالی شرایط عودت را ملغی می کند و شرکت مسئولیتی بابت پیگیری موضوع نخواهد داشت.

خریدار در هنگام استرداد کالا موظف خواهد بود، فقط مطابق با روشی که از سوی شرکت به وی اعلام شده است نسبت به ارسال کالا اقدام نماید. در غیر این‌صورت هرگونه عواقب ناشی از اقدام خریدار بر عهده وی خواهد بود.

خریداران ملزم هستند در معاملاتی که در این وب سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند.

۱۱) روش پرداخت

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت‌های عضو شتاب نسبت به خرید کالا‌های مورد نیاز خود اقدام نمایند.

پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری شرکت از وصول پرداختی شما در حساب بانکی شرکت اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب شرکت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به خریدار اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا ۷۲ ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، موظف است با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

۱۲) اقدامات و اختیارات شرکت

شرکت در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارایه خدمات خود به کاربران مختار است. همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و شرکت، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

  •        توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به وب سایت و یا لغو عضویت.
  •        اصلاح اطلاعات نادرستی که به وب سایت داده‌ شده است.
  •        اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی.
  •        امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی.
  •        تعقیب و پیگرد قانونی

 

اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات وب سایت را نقض کند شرکت می‌تواند از طرق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.

در صورتی که ارائه خدمات به کاربر قطع یا محدود و یا لغو گردد، مراتب به وی ابلاغ خواهد شد. در این موارد کاربر می‌تواند تقاضای رفع این محدودیت‏ها را مطرح نماید تصمیم‏گیری نهایی در این خصوص با شرکت خواهد بود.

۱۳) حقوق و مالکیت سایت

دامنهtesla-part.ir لوگو، محصولات و خدمات درج شده در وب سایت، متعلق به شرکت بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. همچنین تمام درخواست‏ها، توافقنامه‏ ها، اسناد، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، اشکال گرافیکی در مالکیت شرکت بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است.

۱۴) قانون حاکم و حل اختلاف

قانون حاکم بر این توافق نامه، قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران است. در صورت بروز هر گونه اختلاف در ارتباط با تفسیر یا نحوه اجرای این توافق نامه رسیدگی بدان در صلاحیت مراجع قضائی تهران خواهد بود.

۱۵) شرایط عدم مسئولیت

شرکت به هیچ وجه، مسئول خسارات غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت شرکت و کارکنان آن صرفاً محدود به خسارات‌ مستقیمی است که به شرط اثبات تقصیر شرکت یا کارکنان وی برای کاربران یا اشخاص ثالث بوجود آمده است. در صورتی که اثبات شود ایجاد خسارت در نتیجه کوتاهی، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی کاربر بوده، شرکت هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین در صورتی که احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، شرکت و کارکنان آن هیچگونه مسئولیتی نخواهند داشت. بدیهی است در صورتی که کالا پس از استفاده و خارج از چارچوب تبیین شده در بخش رویه های دچار خسارت شود، مسئولیتی بر عهده شرکت نخواهد بود.

با پذیرش این توافق نامه کاربران قبول می کنند شرکت و کارکنان آن هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت که توسط کاربران منتشر شده باشد، ندارند. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

۱۶)  عدم اسقاط حق

عدم تعقیب یا چشم‌پوشی شرکت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادعای مرور زمان از سوی کاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

۱۷) اصلاح توافق‌نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه از سوی شرکت در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی وب سایت قرار خواهد گرفت و از زمان درج، نسخه جدید نسبت به همه‏ی کاربران موثر خواهد بود.

۱۸) حوادث قهری

در صورت وقوع حوادث قهری از قبیل زلزله، سیل، قطع اینترنت، آتش سوزی و غیره شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به کاربر نخواهد داشت.

۱۹) شرایط عودت وجه

چنانچه کاربر پس از واریز وجه و پیش از ارسال کالا، تصمیم به کنسل کردن سفارش خود بگیرد موظف است که مراتب مذکور را فوراً (تا قبل از ارسال کالا) به واحد پشتیبانی وب سایت اعلام نماید. در این صورت وجه کالای خریداری شده حداکثر ظرف 4 روز کاری به کاربر عودت داده خواهد شد.

این توافق نامه در ۱۹ ماده و 7 تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید کاربر در هنگام عضویت، لازم الاجرا خواهد شد.